letnie-porzadki

Miesiąc lipiec i sierpień słusznie kojarzą się z wakacyjnym odpoczynkiem. Dzieci w końcu doczekały się dwumiesięcznej przerwy od nauki, a dorośli najczęściej relaksują się na swoich urlopach. Wakacje to jednak także doskonały czas, aby zabrać się za generalne porządki w mieszkaniu. W końcu kto ma czas na gruntowne czyszczenie w towarzystwie natłoku obowiązków związanych z pracą? Wykorzystaj tę chwilę wolnego czasu i zabierz się za wakacyjne porządki. Przeczytaj poniższy artykuł i zobacz, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Umyj podłogi i ściany

Bądźmy ze sobą szczerzy – mycie podłogi nie należy do najprzyjemniejszych domowych obowiązków. Z tego też powodu rytuał sprzątania często ograniczamy do samego odkurzania. To niestety za mało.

Podłoga (zwłaszcza w holu) wymaga regularnego mycia za pomocą wody oraz specjalnego detergentu. Odkurzacz nie jest w stanie uporać się np. z bakteriami, które żyją pod podeszwą Twoich butów.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ścian. Codziennie są one dotykane, przez co na ich powierzchni ląduje niezliczona ilość drobnoustrojów. Powiedz – kiedy ostatnio pomyślałeś o tak trywialnej czynności, jak umycie ścian w domu?

Wakacje to idealny moment, aby nadrobić zaległości związane z myciem tych części mieszkania.

Wypierz pościele i materace

Pranie pościeli to czynność, którą wykonuje większość z nas przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli Ty nie posiadasz takiego nawyku – to jak najszybciej powinieneś to zmienić! Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile bakterii zasypia razem z Tobą każdego dnia w łóżku.

Pranie materacy to zupełnie inna bajka – część osób stara się o tym pamiętać, ale pozostali wydają się całkowicie ignorować temat. To błąd!

Jeśli chcesz zachować nie tylko czystość w pokoju, ale również zdrowie swojego organizmu – to oprócz prania pościeli, dwa razy w roku powinieneś wyprać również i materac.

Nie wiesz jak to zrobić? W takim razie skorzystaj z usług firmy piorącej. Profesjonalnie przeszkolona ekipa przyjedzie wprost pod Twój adres i wykona zleconą usługę.

Wyczyść sprzęt AGD

Z całą pewnością dbasz o to, aby spożywane przez Ciebie jedzenie było świeże i czyste. Czy dbasz jednak o sprzęt AGD, który z ową żywnością ma styczność na co dzień? Powinieneś!

Regularne sprzątanie mikrofalówki, piekarnika, czy też lodówki, nie powinno być czymś, o czym należy przypominać. Czy wiedziałeś, że na takim sprzęcie mogą rozwinąć się niebezpieczne dla zdrowia kolonie drobnoustrojów? Przecież nie chcesz, aby wylądowały one później na jedzeniu, które spożywasz.

Wakacyjne porządki – rób to co roku!

Dwumiesięczna przerwa wakacyjna to idealny czas, aby razem z całą rodziną zabrać się za generalne porządki. Zastanów się ile podpunktów z powyższego artykułu nie spełniasz?

Czy myjesz regularnie podłogi oraz ściany? Czy pierzesz nie tylko pościele, ale też i materace? Czy dbasz o czystość sanitarną swojego sprzętu AGD? Jeśli nie – zmień te nawyki już teraz!

Wykorzystaj nadchodzące ciepłe dni na posprzątanie nie tylko wnętrza swojego mieszkania, ale też i ogrodu – oczywiście jeśli go posiadasz.

Pamiętaj też, że zawsze możesz skorzystać z usług firm sprzątających w końcu nie musisz mieć tyle czasu, aby z wszystkim uporać się samemu!

Related Articles