systemy-czytania-kodow-2D

Kody produktów są nieodłącznym elementem procesu produkcji wykorzystywanym w wielu branżach produkcyjnych. Pozwalają utrzymać wysokie standardy jakości, szybkość produkcji oraz stale podnosić jej wielkość przy zachowaniu pełnej kontroli nad oferowaną jakością. Do skutecznego, szybkiego i niezawodnego odczytu kodów produktowych konieczne jest zastosowanie systemu odczytu IOSS. 

Skanery 2D IOSS 

Swobodna, szybka i bezbłędna identyfikacja materiałów wykorzystywanych w procesach produkcji jest nieodzowna w procesach produkcyjnych. Pozwala uzyskać maksymalną wydajność przy zachowaniu oczekiwanej jakości wytworzonych produktów. Doskonale w tej kwestii sprawdzają się skanery 2D IOSS, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii pozwalają uzyskań natychmiastową informację na temat skanowanego elementu czy podzespołu. 

Skanery 2D IOSS znajdują zastosowanie przede wszystkim w branżach, gdzie kluczowa jest jakość wytworzonego produktu, skutkująca jego niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania. Stąd czytniki 2D IOSS wykorzystuje się głównie w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym do błyskawicznej identyfikacji skanowanych elementów. Skanery 2D IOSS odczytują kody DataMatrix, którymi oznaczone są komponenty i pozwalają na ich identyfikację, znacząco zwiększając wydajność i upraszczając proces produkcyjny. 

Czytniki 2D IOSS sprawdzają się zwłaszcza przy odczycie kodów DPM opartych na igłach. Tak znakowane elementy mogą być skutecznie odczytywane za pomocą skanerów 2D IOSS nawet po przejściu przez cykl produkcyjny obejmujący powlekanie, emaliowanie czy śrutowanie.

Systemy odczytu kodów IOSS działają niezawodnie dzięki modułowym komponentom optycznym i doskonałemu oświetleniu. Swoją skuteczność potwierdzają przy wysokich szybkościach skanowania. Atutem rozwiązania jest systematycznie aktualizowane oprogramowanie dekodujące. 

Rodzaje skanerów IOSS

Ręczny system odczytu kodów DataMatrix DMH100 przeznaczony jest do odczytu kodów wykonanych wszystkimi technikami, w tym znakowaniem punktowym, laserowym, atramentowym czy wytrawianiem. Urządzenie pozwala na wielokierunkowy odczyt kodu utrwalonego nawet na trudnych powierzchniach (np. powierzchni błyszczącej), a także w sytuacji pomalowania kodu. Czynność realizuje w ciągu ułamka sekundy (pozwala na odczyt 10 kodów na sekundę). Skaner ręczny DMH100 wyposażono w oprogramowanie odczytujące o szerokich możliwościach. Co więcej, zastosowanie oprogramowanie dekodujące  może być zintegrowane z systemem operacyjnym. 

Skaner kodów DataMatrix DMR210 to profesjonalny system do odczytu kodów na trudnych powierzchniach w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, medycznej, czy w przemyśle słonecznym oraz w automatyzacji i półprzewodnikach. DMR210 jest kompaktowym i solidnym skanerem do odczytu bezpośredniego. Urządzenie świetnie sobie radzi z odczytem kodów małych i dużych zapisanych na trudnych powierzchniach odbijających światło, powlekanych czy zakrzywionych. Zastosowano w nim szybki procesor i czujnik obrazu, dzięki którym skaner może jeszcze szybciej i precyzyjniej odczytywać kody.

DMR220 to profesjonalny skaner kodów 2D przeznaczony do montażu na stałe. Urządzenie jest mocne, kompaktowe i niezawodne. Sprawdza się nawet w trudnych warunkach przemysłowych m.in. dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP67. Skaner DMR220 wyposażono w elastyczny układ optyczny i zintegrowane diody, co pozwala na precyzyjny odczyt kodów 2D z trudnych powierzchni, także tych charakteryzujących się wypukłością, lustrzanym odbiciem i pokrytych powłoką malarską. Co ważne, DMR220 można skonfigurować przy użyciu różnych interfejsów. Obsługę ułatwia intuicyjny interfejs użytkownika. Skaner z powodzeniem można wykorzystywać do odczytu kodów 2D, bezpośredniego skanowania oznakowanych kodów Data Matrix, kodów QR oraz kodów kreskowych 39 i 128.

źródło: stmech.eu

Related Articles