Balustrada ze stali nierdzewnej

Balustrada ze stali nierdzewnej sprawdza się zarówno w domu, jak i biurze, i świetnie wygląda na zewnątrz budynków. Stalowe barierki są bardzo wytrzymałe, bezpieczne, nie niszczą się tak szybko jak balustrady z żelaza i są opłacalne. To dlatego inwestorzy tak chętnie je wybierają. Jak wybrać sprawdzonego producenta balustrad stalowych i jaki typ balustrady kupić?

Balustrada ze stali nierdzewnej tylko od dobrego producenta

Balustrada ze stali nierdzewnej kojarzy się z charakterystycznym stalowym błyskiem. Z punktu widzenia inwestora barierki ze stali nierdzewiejącej to jednak przede wszystkim synonim wytrzymałości, jakości i dobrego wykonania, a także elegancji i klasycznego kształtu. Tak jak w przypadku innych sprzętów do wyposażenia domu i biura oprócz jakości musimy także zadbać o dobrego dostawcę, który wykona dla nas balustradę dostosowaną do naszych potrzeb, bezpieczną i przygotowaną z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Konieczność wyboru sprawdzonego wykonawcy balustrad z nierdzewiejącej stali to nie tylko nasz spokój podczas korzystania ze stalowych produktów, ale i bezpieczne zaplecze doradcze. Dobry producent balustrady ze stali nierdzewnej pomoże nam w wyborze stalowej barierki do schodów i na balkon, a także zleci instalację balustrady sprawdzonej ekipie monterskiej.

Stal nierdzewna – dlaczego warto?

Rynek przetwórstwa metalurgicznego przeżywa obecnie oblężenie spowodowane napływem nowych zleceń od wykonawców i podwykonawców balustrad stalowych. Sytuacji nie zmieniła nawet pandemia i podwyższone ceny stali. Ciągle rosnące zapotrzebowanie na stalowe balustrady i barierki schodowe do domu i firmy związane jest z opłacalnością stali nierdzewnej i jej wytrzymałością, a także obecną modą na proste i eleganckie rozwiązania. Inwestorzy chętnie łączą nierdzewiejącą balustradę ze szkłem, dając upust nie tylko współczesnym trendom, ale i pokazując, że ponadczasowe i proste w gruncie rozwiązania nadal są w cenie. Barierki i balustrady stalowe uniwersalne i pasują do domu i na zewnątrz budynku, do klasycznych pomieszczeń i nowoczesnych biurowców, do apartamentowców i budynków użyteczności zbiorowej – banków, lokali, galerii handlowych.

Rodzaje balustrady ze stali nierdzewnej

Wybór balustrady ze stali nierdzewnej wiąże się często z ceną barierki i jej dostępnością. Bardzo ważne są też nasze upodobania i możliwości zmiany przestrzeni naszego domu. Bez względu na to, z jaką balustradą mamy do czynienia – zewnętrzną czy wewnętrzną – jej wybór zawsze będzie podyktowany aspektami użytkowymi i uniwersalnością rozwiązań. Na szczęście, obok tych parametrów, inwestorzy kupujący balustrady ze stali nierdzewiejącej, coraz częściej dostrzegają także, że barierki schodowe i balustrady balkonowe przestały pełnić wyłącznie rolę użytkową i zaczęły być postrzegane także jako ozdoba domu i biura.

Dziś w katalogach firm zajmujących się sprzedażą balustrad ze stali możemy znaleźć wiele rozwiązań i typów barierek. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj balustrady zewnętrznej. Klasyczną wersją balustrady ze stali nierdzewnej są balustrady stalowe pełne. Balustrada tego typu wyróżnia się klasyczną konstrukcją znaną nam od lat z balkonów instalowanych w zabudowie wielorodzinnej. Balustrada stalowa zbudowana jest z pionowych tralek ze stali nierdzewnej przymocowanych do stalowych słupków nośnych za pomocą rotuli. Wariacją na temat balustrady z pionowych słupków stalowych jest stalowa balustrada zbudowana z poziomych linek (lub słupków) zamiast pionowych tralek. To idealne rozwiązanie na zewnątrz, jako zabezpieczenie balkonu, i wewnątrz domu – jako wykończenie stalowych schodów.

Nowoczesną wersją balustrady balkonowej ze stali nierdzewnej jest balustrada ze stali i szkła w stalowej szynie. Mariaż stali i szkła hartowanego jest bardzo popularny i spotykany w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz wszelkiego rodzaju sklepach, galeriach, biurowcach i lokalach użytkowych. Szyna ze stali przymocowana jest do podłoża – to w niej umieszczona jest szklana balustrada. Mocowanie szklanej balustrady możliwe jest dzięki wspornikom umieszczonym w szynie.

Typem balustrady ze stali i szkła jest balustrada całoszklana samonośna. Balustrada tego typu mocowana jest punktowo za pomocą rotuli i specjalnych uchwytów ze stali nierdzewiejącej. Dzięki temu barierka jest stabilna i bezpieczna, nawet podczas nacisku. Poza wspomnianymi uchwytami balustrada nie posiada już żadnych wsporników. Balustrada całoszklana samonośna jest bardzo popularna, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym i apartamentowcach.

Nadal bardzo popularne są stalowe balustrady ze szklanym wypełnieniem. To jeden z bardziej klasycznych typów balustrady polegający na połączeniu tafli szkła hartowanego i stali nierdzewiejącej w postaci pionowych słupków nośnych. Szklana balustrada mocowana jest pomiędzy słupkami za pomocą stalowych śrub i wsporników.

Related Articles