Mobilne biuro w kontenerze

Przenośne obiekty stają się coraz popularniejsze w wielu branżach. Nie związane na trwałe z podłożem kioski, sklepy, biura czy obiekty o charakterze sanitarnym coraz częściej można spotkać na polskich ulicach, placach budowy czy imprezach masowych. Jednym z takich obiektów są biura stworzone w oparciu o konstrukcję kontenera. Sprawdź, jak funkcjonuje takie biuro i jakie są jego zalety. 

Mobilne biuro w kontenerze — zalety zastosowania

Kontenery, które mogą mieć bardzo zróżnicowane przeznaczenie. Doskonale sprawdzają się jako obiekty biurowe, ale dostępne są również jako kontenery sanitarne czy magazynowe. Ich zaletą jest modułowa budowa oraz brak trwałego związania z ziemią. To ostatnie oznacza, że nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, aby postawić kontener. To sprawia, że kontenery biurowe mogą być postawione w dowolnym miejscu. Bez wątpienia ich zaletą jest krótki czas realizacji. Wybudowanie obiektu biurowego w tradycyjnej formule zajmuje dużą ilość czasu. Wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, przeprowadzenia prac budowlanych i wykończeniowych. W efekcie proces tworzenia budynku pod biuro może trwać nawet 1 rok. W przypadku biur zlokalizowanych w kontenerach proces ten jest co najmniej kilkukrotnie szybszy. Jeśli zależy Ci  na biurze w kontenerze o standardowym wyposażeniu to taki obiekt możesz kupić od ręki. Jeśli interesuje Cię biuro o budowie modułowej złożonej z kilku kontenerów to czas oczekiwania jest nieco dłuższy i wymaga więcej pracy. 

Jak już nadmieniono wcześniej, biura zbudowane z kontenerów mogą mieć konstrukcję modułową. Co to znaczy? Biura mogą być tworzone z kilku kontenerów o standardowych wielkościach 20 i 40 stóp. W ten sposób podobnie jak buduje się konstrukcje z klocków czy gotowych elementów, tworzy się obiekty z kilku czy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kontenerów o powierzchni i projekcie wnętrza dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta. Co więcej, biura zbudowane z kontenerów nie muszą mieć konstrukcji parterowej — kontenery można stawiać jeden na drugim tworząc stosunkowo wysokie budowle. Są one wtedy wyposażane w schody lub indy w zależności od wymagań klientów. 

Co ważne biura zbudowane z kontenerów występują w wersji standardowej lub mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań klient. Dotyczy to zarówno liczby i położenia poszczególnych kontenerów, jak i projektu wnętrza, oraz otworów drzwiowych czy okiennych. Biura kontenerowe mogą także uzyskać niepowtarzalną aranżację zewnętrzną nawiązującą do najlepszych nowoczesnych projektów budowlanych. 

Niewątpliwą zaletą biura w kontenerze jest jego mobilność. Modułowa konstrukcja pozwala na bezpieczne przeniesienie obiektu w nowe miejsce i ponowne poskładanie, bez ryzyka uszkodzenia czy konieczności budowy nowego obiektu. W ten sposób funkcjonuje wiele biur znajdujących się przy placach budowy. Wraz z jej zakończeniem inwestor może przenieść obiekt w nowe miejsce. To powoduje, że oszczędza czas i pieniądze potrzebne na organizację biura w nowym miejscu. Kontenery biurowe mogą być przemieszczane za pomocą HDS-ów – czyli hydraulicznych dźwigów samochodowych. Specjalne zaczepy umożliwiają szybki załadunek biur i przewiezienie ich na przyczepie ciężarówki w dowolnie wybrane miejsce. 

Wyposażenie kontenera biurowego

Każdy kontener biurowy, także ten dostępny w wersji standardowej posiada wyposażenie pozwalające na szybką organizację biura. Oprócz stolarki okiennej i drzwiowej każdy taki obiekt wyposażony jest w dostęp do energii elektrycznej, oświetlenie, możliwość podpięcia do sieci telekomunikacyjnej oraz ogrzewanie. Warto dodać, że kontenery biurowe mogą posiadać dodatkowe wyposażenie — na przykład w systemy wentylacyjne, klimatyzację i inne. 

Czy można wynająć kontener biurowy?

Jeśli potrzebujesz funkcjonalnego pomieszczenia biurowego na określony czas lub zakładasz, że biuro będzie zmieniało lokalizację zdecyduj się na zakup lub wynajem kontenera biurowego. W ten sposób błyskawicznie uruchomisz działalność, przy jednoczesnym minimalnym wkładzie własnym. Wynajem kontenera biurowego jest tani, a uzyskane pomieszczenia funkcjonalne i dostosowane do prac biurowych. Co więcej, nie musisz inwestować żadnych środków a po okresie, kiedy obiekt nie będzie Ci potrzebny, martwić się jak go sprzedać. Wynajmując biuro w kontenerze dostajesz do dyspozycji obiekt funkcjonalny, sprawdzony i gotowy do rozpoczęcia w nim pracy. W dodatku zostanie on dostarczony przez wynajmującego a po okresie wynajmu zabrany.  

 

Related Articles