Zamglawianie-ULV

Obecnie najpopularniejszą i zarazem najskuteczniejszą metodą walki z pluskwą domową jest zamgławianie ULV Jest to sposób na pozbycie się dorosłych osobników owadów żywiących się krwią organizmów stałocieplnych – ludzi i zwierząt domowych.

Domowe sposoby na pluskwy 

Pluskwa domowa może być bardzo poważnym problemem, ponieważ podejmowane próby samodzielnego pozbycia się tego insekta zazwyczaj kończą się fiaskiem. W ogólnej sprzedaży znajdują się preparaty na pluskwy o bardzo niskim stężeniu środka owadobójczego. Zastosowanie tych produktów nie ma racji bytu, jeśli w domu pojawiły się kolonie pluskiew, mających dostęp do stałych żywicieli w postaci zwierząt domowych i ludzi. Ponadto pluskwy doskonale rozmnażają się i rozwijają, gdy temperatura w pomieszczeniu kształtuje się na poziomie powyżej 10-15 stopni Celsjusza. Wówczas samica pluskwy domowej jest w stanie znieść sporą ilość jaj, co powoduje, że pojawiają się kolejne gniazda tych owadów. Mogą one znajdować się w zakamarkach, szczelinach, a także trudno dostępnych miejscach.

Ukąszenie pluskwy domowej nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka czy też pupili, jednakże w dłuższej perspektywie czasu, może dojść do zakażenia krwiobiegu, ponieważ w trakcie ukąszenia pluskwy dochodzi do przedostania się bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów do krwi. Pluskwy domowe mają kontakt z różnymi osobami, również tymi będącymi nosicielami rozmaitych chorób, w tym zakaźnych o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym. Pluskwa domowa może przenosić różnego typu patogeny.

Czym jest zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV uznaje się za jedną z skuteczniejszych metod pozbywania się dorosłych osobników pluskwy. Jest to profesjonalna usługa świadczona przez specjalistów oferujących tak zwane aerozolowanie. Polega ono przede wszystkim na aplikacji preparatów przy pomocy specjalnego urządzenia, którym jest zamgławiacz ULV. Uwalnianie chłodnej chmury, która wyróżnia się podwyższoną gęstością i bardzo niską temperaturą, daje dobre rezultaty. Drobne krople roztworu wody i preparatu biobójczego o bardzo wysokim stężeniu umożliwiają szybkie pozbycie się pluskwy domowej z wszelkiego typu zakamarków, jakie znajdują się w pomieszczeniu. Jest to niezwykle skuteczne działanie, ponieważ nie ma potrzeby powtarzania tego zabiegu w krótkich odstępach czasu. Ponadto stosując zamgławianie ULV nie ma potrzeby opuszczania wnętrza na wiele dni, a nawet tygodni. Zamgławianie ULV dobiera się w zależności od potrzeb, dla których wykonywana jest ta usługa.

Zamgławianie ULV można przeprowadzić nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz pomieszczenia, a także w przypadku pojazdów mechanicznych, które zostały zaatakowane przez pluskwę domową. Aerozolowanie służy do zwalczania pluskiew, jak również pozbycia się drobnoustrojów znajdujących się w wydzielanych przez nich odchodach czy pozostawionych wylinkach.

Kiedy wybrać zamgławianie ULV?

Wiele osób zastanawia się, kiedy wybrać zamgławianie ULV? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Aplikacja środka biobójczego w formie bardzo gęstej, skoncentrowanej i silnie działającej mgły wyrzucanej z sprawnie działającego zamgławiacza pod sporym ciśnieniem, pozwala na szybkie dotarcie do wszystkich szczelin. Dzięki temu można pozbyć się pluskwy domowej z materaca, mebli tapicerowanych, a także dziur i szczelin dylatacyjnych.

Ponadto zamgławianie ULV nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia w przypadku małych dzieci, seniorów, osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. W pomieszczeniu, które zostało poddane zamgławianiu ULV i późniejszemu wywietrzeniu, mogą z powodzeniem przebywać zwierzęta domowe, w tym szczenięta i młode kocięta mające tendencję do penetrowania otaczającego ich świata.

Zamgławianie ULV można przeprowadzić także w karetkach i innych pojazdach uprzywilejowanych, służących między innymi do transportu medycznego. To sposób na pluskwy, który przyda się także osobom, które są odpowiedzialne za pozbycie się pluskwy domowej z autobusów, tramwajów, samolotów, a nawet statków pasażerskich. Skuteczną metodą na zabicie dorosłych osobników pluskwy domowej jest zamgławianie ULV. Z kolei larw i jaj można pozbyć się przy pomocy pary wodnej o temperaturze powyżej 100 stopni Celsjusza.

Zamgławianie ULV ma wiele zalet. Przede wszystkim można je zastosować nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również w gabinetach lekarskich, szatniach, biurach, saunach, a nawet salonach SPA czy samochodach. Zimna, skoncentrowana chmura zawierająca silny środek owadobójczy dociera do wszystkich szczelin, skutecznie pozbywając się osobników pluskwy domowej

Related Articles