Miłośników wędkarstwa nie brakuje – to zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy potrzebują dobrej jakości sprzętu. Tylko dzięki niemu mogą oddawać się swojej pasji bez żadnych problemów, czy też ograniczeń. Dla sklepów prowadzących sprzedaż tego typu produktów to doskonała okazja do tego, aby zbudować ofertę, która przyciągnie tłumy. Jak to zrobić?

No właśnie – nie zawsze jest to tak proste, jak może się wydawać. W pierwszej kolejności niezbędna będzie współpraca z odpowiednimi dostawcami, który zapewniają towary wysokiej jakości. Gdy już taką nawiążesz, musisz skupić się na wyborze produktów wartych zakupu. Nie wiesz, na co postawić? Dzięki poniższym przykładom okaże się to znacznie łatwiejsze!

Akcesoria i sprzęt wędkarski – to powinno znaleźć się u Ciebie w sklepie

 Oczywiście liczba, a nawet rodzaj elementów przeznaczonych do sprzedaży w dużej mierze jest zależny od wielkości Twojego stoiska handlowego, a także dokładnego profilu klientów. Nieco inaczej będzie wyglądał bowiem katalog skierowany do amatorów, którzy wędkują hobbystycznie, niż oferta przygotowana specjalnie dla profesjonalnych wędkarzy. Mimo wszystko warto wskazać najchętniej kupowane towary, które pozwolą Ci uzyskać więcej niż przyzwoite wyniki sprzedaży.

  • Jeśli prowadzisz sklep wędkarski, musisz mieć u siebie wędki. To oczywiste. Problem pojawia się jednak podczas wyboru rodzaju wędziska. Na pewno dobrze jest postawić na konstrukcje, które umożliwią połów nie tylko w stawach, ale też jeziorach, a nawet morzach! Sporą popularnością cieszą się chociażby wędki karpiowe, gruntowe, spinningowe, teleskopowe, czy tak zwane feedery. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby postawić także na całe zestawy wędkarskie, w skład których wchodzą również dodatkowe elementy wyposażenia.
  • A skoro o tym mowa, wypada wspomnieć o akcesoriach, które też kupowane są bardzo często przez klientów. Dobry sklep powinien mieć w swojej ofercie między innymi specjalne podpórki pod wędki, siatki na ryby, haki, dzwonki sygnalizacyjne, stopery, żyłki wędkarskie, czy swingery. Do tego muszą dojść, a jakże, przynęty, najlepiej różnego typu, czyli pilkery, woblery, cykady, gumy oraz błystki.
  •  Nie należy zapominać ponadto o elementach wyposażenia wędzisk i wszelkiego rodzaju dodatkach. Miłośnicy wędkarstwa zwracają uwagę chociażby na katalog kołowrotków – powinny być to urządzenia rozmaitych producentów, tak aby dało się dobrać w zależności od konkretnych potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Na co jeszcze warto postawić? Na pewno na echosondy, które wykorzystywane są nie tylko przez profesjonalistów. Coraz częściej sięgają po nie również amatorzy.

Taką ofertę najlepiej uzupełnić o różnej wielkości pokrowce na wędki, skrzynki, wagi oraz narzędzia wędkarskie, takie jak szczypce i kompaktowe obcinaczki do linek. Jak więc widać, wybór jest naprawdę szeroki. Każdy sprzedawca powinien zadbać o to, aby w jego sklepie pojawiło się dużo różnorodnego towaru. Oczywiście trzeba również pamiętać o odpowiedniej jakości sprzedawanych akcesoriów oraz sprzętów.

Wyposażenie sklepu wędkarskiego – gdzie robić zakupy?  

 Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielkie stoisko handlowe, czy należysz do właścicieli kilku sklepów, zawsze musisz pamiętać o współpracy z właściwymi dostawcami. Takimi, którzy z jednej strony zapewnią dostęp do towarów po niskiej cenie, a z drugiej zadbają o jego przydatność i wytrzymałość.

Coraz więcej sprzedawców szuka kontaktów na dalekim Wschodzie. Mowa tutaj zwłaszcza o firmach i hurtownikach chińskich. Dostarczają oni produkty, które nie są już tylko tanie, ale też naprawdę dobrze wykonane. Oznacza to, że jesteś w stanie zbudować naprawdę zróżnicowany katalog towarów, które przyciągną uwagę sporej grupy odbiorców. Co najważniejsze, będą oni po zakupie zadowoleni tak samo, jak przed. Współpraca z takimi dostawcami to świetny sposób na lepsze wyniki uzyskiwane przez sklep wędkarski.

Related Articles