business-catering

Organizacja eventu biznesowego to wymagające zadanie. Żeby wydarzenie nie zakończyło się fiaskiem, należy zadbać o wiele szczegółów. Jednym z nich jest jedzenie dla gości. Musi być ono pożywne, świeże i smaczne. W przeciwnym razie uczestnicy spotkania szybko stracą apetyt na dalszy w nim udział. Najwyższą jakość żywności może zagwarantować catering biznesowy. Dlaczego warto zdecydować się na niego?

Catering biznesowy – dlaczego warto?

Konferencja, szkolenie czy też spotkanie integracyjne – każde z tych wydarzeń biznesowych wymaga dobrej organizacji. Wśród szczegółów, o które należy zadbać, by event mógł zostać zaliczony do udanych, wymienia się jedzenie dla gości. Musi być ono smaczne i świeże, a także zachwycać pod względem wizualnym. Dlatego jego przygotowanie lepiej zlecić specjalistom. To wygodne, a zarazem praktyczne rozwiązanie.

Dlaczego warto zdecydować się na catering biznesowy?

  1. Bogate menu. Największe firmy cateringowe mają do zaoferowania nawet kilkaset potraw do wyboru. Są wśród nich propozycje śniadań, obiadów i kolacji. To zarówno niewielkie przekąski do zjedzenia na raz, jak i dania główne, a także desery, koktajle, lody oraz napoje. Organizator wydarzenia może wybierać spośród potraw kuchni polskiej, włoskiej, śródziemnomorskiej czy też azjatyckiej. Dostępne są też dania wegetariańskie, wegańskie,  BIO, bezglutenowe, a nawet bez laktozy.
  2. Menu na życzenie. Jeśli jadłospis firmy oferującej catering biznesowy nie zachwyci klienta, może on skomponować własne menu.
  3. Wysokiej jakości składniki. Nie da się uzyskać pełni smaków bez wysokiej jakości składników. Rzetelna firma cateringowa doskonale o tym wie. Dlatego do przygotowywania potraw wykorzystuje starannie wyselekcjonowane warzywa, owoce czy też rodzaje mięs.
  4. Profesjonalne doradztwo. Wybór przekąsek, dań, deserów i napojów jest na tyle duży, że przyprawia o zawrót głowy wielu organizatorów eventów. Rzetelna firma cateringowa doradzi, na co się zdecydować, aby serwowane posiłki spełniły oczekiwania gości. W tym celu weźmie pod uwagę nie tylko charakter wydarzenia czy też liczbę gości, ale również ich indywidualne wymagania oraz nowoczesne trendy kulinarne.
  5. Profesjonalna obsługa kelnerska. Uświetnia wydarzenie. Jej głównym zadaniem jest zadbanie o komfort gości. Kelnerki i kelnerzy robią to na różne sposoby – nakładają przekąski na talerzyki, zapewniają serwis kawowy, a nawet podają posiłki i napoje wprost do stołów. Zakres obsługi kelnerskiej jest uzależniony od indywidualnych potrzeb organizatora. Serwis kelnerski może nawet pozostawać niewidoczny i ograniczać się do wyłożenia potraw na szwedzki stół.

Catering dla biznesu – dodatkowe usługi

Firmy oferujące catering biznesowy oprócz dostarczenia wysokiej jakości przekąsek, potraw i napojów zapewniają też dostęp do dodatkowych usług. Skorzystanie z nich ułatwia organizację wydarzenia, a także pozwala podnieść jego rangę. Na co organizator eventu może się zdecydować?

  1. Dekoracja sali i stołów. Dzięki niej przestrzeń, w której goście jedzą, atrakcyjnie się prezentuje. Zachęca to do nieśpiesznego delektowania się potrawami i daje wytchnienie. Docenią to zwłaszcza uczestnicy tych wydarzeń biznesowych, których programy są naszpikowane wystąpieniami i aktywnościami.
  2. Wypożyczenie sprzętu gastronomicznego i mebli eventowych. Większość firm nie dysponuje wystarczającym wyposażeniem, by zapewnić komfort spożywania posiłków tak wielu gościom naraz. Może je jednak wypożyczyć od firmy cateringowej.
  3. Obsługa audiowizualna wydarzenia. Część firm cateringowych oferuje również usługi nagłośnieniowe i oświetleniowe, a także wsparcie techniczne. Ułatwia to organizację wydarzenia biznesowego i okazuje się szczególnie przydatne w przypadku firm, które nie dysponują wystarczającym zapleczem technicznym.

Catering biznesowy to coraz chętniej wybierana opcja. Dzięki starannemu doborowi potraw, wysokiej jakości składnikom oraz profesjonalnej obsłudze kelnerskiej pozwala uświetnić wydarzenie. Żeby jednak zachwycił gości, warto go powierzyć profesjonalistom. Tylko rzetelna firma cateringowa zadba o każdy szczegół.

Related Articles